776 497 560
Po - Pá: 8:00 - 16:00
  • Blog
  • Kam všude se hodí šaty „koktejlky“?

Kam všude se hodí šaty „koktejlky“?

11 / 09 / 2018

Koktejlky jsou typem ženských šatů, které se hodí zejména na společenské a významné události. Dají se ovšem nosit klidně i při mnohem méně honosnějších příležitostech, například se nemusíte obávat obléci je na nakupování či na některou z kulturních událostí. Pojďme si o využití těchto oblíbených šatů říct více.

Běžné nošení

Dámské šaty koktejlky jsou oděním, se kterým nic nezkazíte při denním nošení. Velmi dobře je zvýrazníte vhodně zvolenými lodičkami či jinou obuví na podpatku a samozřejmě by neměly chybět také dobře se hodící doplňky, jako šperky s perlami. Můžete je ovšem proměnit i na pracovní outfit, to když je doplníte sakem nebo stylovým svetříkem.

Na ples a bál

Není ples jako ples a vy se tak můžete vydat na slavnostní bál i na méně zářnou akci, vždy ovšem platí, že je třeba dopředu zjistit ten správný dress code. Moderní plesy bývají často tak trochu tématické a vyžadují určité outfity, abyste nevypadala nepatřičně. Co se týká koktejlek, ty se hodí spíše na méně formální události, příkladem budiž stužkovací ples. Nejlépe zde vyniknete s koktejlkami jediné výrazné barvy, s černými, i s šaty, co jsou zdobeny pestrými vzory a doplňky typu flitr.

Párty

Na párty se hodí koktejlky velmi dobře, ale zase záleží na tom, jaké je téma. Podstatné je volit si takové šaty, co budou pohodlné a ne zbytečně okázalé, což platí zejména pro oslavy rodinného typu. Odvážnější outfit můžete zvolit třeba na diskotéku, decentnější koktejlky zase vyniknou při rodinné oslavě či párty s přáteli.

Firemní večírek

A zase se dostáváme k dress code, tedy určenému stylu oblečení pro danou akci. Firemní večírek doslova vyžaduje dress code, bude skvělé, když budete s kolegy tak nějak ladit. Pro firemní oslavu si ovšem oblékněte opět méně vyzývavé střihy, přeci jen se jedná o událost, při které se často navazují nové pracovní vztahy a reprezentativnost má svůj smysl.

Na svatbu

Koktejlové šaty nabízí nepřeberné varianty stylů, a tak se mezi nimi najde i spousta modelů vhodných na svatbu. Nejsou to šaty nevěsty, ale spíše šaty pro přátele a rodinu nevěsty či ženicha. Svatební koktejlky by měly být dlouhé alespoň pod kolena, neměly by být zbytečně vyzývavé, to ale neznamená, že by nemohly vypadat sexy.

Kam dále nosit koktejlky?

* Kulturní akce

* Veletrhy a festivaly

* Práce

* Volnočasové aktivity

* Rande